0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

10Z055Lachowice, dnia: 1. września 2019 roku

Bądź pozdrowiony krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz,
w polach, przy drogach, na miejscach,
gdzie ludzie cierpią i konają...na miejscach,
gdzie pracują, kształcą się i tworzą.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy świętej adoracja najświętszego sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

W tym tygodniu przypada:
• We wtorek - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
O godzinie 8:00 rano zapraszamy do kościoła przedszkolaków, dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. Dzieci z klasy zerowej i pierwszej przyjdą na Msze świętą z tornistrami, książkami i innymi przyborami szkolnymi, które poświęcimy po Mszy świętej. Niech wszystkim dzieciom idącym do szko¬ły zawsze towarzyszy nasza modlitwa i błogosławieństwo.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź św. pierwszopiątkowa i na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek od godz. 16:30

Informujemy wszystkich parafian, że w niedzielę 15 września na Mszy Świętej o godz. 10:15 - będziemy przeżywać Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki.

W przyszła niedzielę składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na rozbudowę kościoła w Palczy.

Państwu Marii i Mariuszowi Słowińskim, składamy serdeczne Bóg zapłać za przekazanie na wykonanie nowej toalety przy naszym kościele kwoty 1.000 zł. z dochodu sprzedaży książek o Lachowicach.

Rodzinom od numeru: 41 - 60 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 61 - 80. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec kościele Róże: Pani Julii Pająk i Pani Marii Kot.

Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Początek strony