0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

09250Lachowice, dnia: 8. września 2019 roku

„ Nie wstydźcie się krzyża.
Starajcie się, na co dzień podejmować krzyż”.
Jan Paweł II.

Dziś przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Jutro – bł. Anieli Salawy, dziewicy.
We czwartek – Najświętszego Imienia Maryi.
W piątek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

Zapraszamy wszystkich parafian i gości, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, w piątek na godz. 18:00 na piąte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z różańcami i lampionami. Intencje fatimskie za żywych jak i za zmarłych prosimy składać w zakrystii.

W sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
Tego dnia w ramach ogólnopolskiej akcji POLSKA pod krzyżem zapraszamy wszystkich parafian do kościoła na Msze Świętą i adorację krzyża o godz. 18:00. Następnie udamy się pod krzyż misyjny przy kościele i tam odmówimy modlitwy. Niech cała nasza parafia  stanie tego pod Krzyżem Zbawiciela! Módlmy się tego dnia za Kościół i Ojczyznę.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się ósmy już Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

W sobotę o godz. 15:00 w Domu Katolickim, spotkanie Małego Apostoła.
W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10:15 – będziemy przeżywać Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej świątyni.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Rodzinom od numeru: 61 – 80 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 81 – 100. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Jerzego Gwiżdża i Pani Marii Adamczewskiej.

We wtorek o godz. 11:00 w kościele odbędzie się pogrzeb † Teofili Rumiak z Osiedla Podgronie. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony