KND 010 wersja 1cLachowice, dnia: 27. października 2019 roku

Nie lękajcie się!
Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!

Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

W poniedziałek – święto świętych Apostołów Szymona Judy i Tadeusza.

W piątek 1 listopada, będziemy obchodzić, Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Msze Święte będą o godzinie 7:00 – 9:00 w kaplicy – 10:15 – 14:00. Po Mszy Świętej   o godzinie 14:00 – Procesja na cmentarz i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Po Mszy świętej o godzinie 10:15 – Procesja na cmentarz i modlitwy za naszych zmarłych.

Spowiedź pierwszopiątkowa, będzie w czwartek od godz. 15:30. Będzie to spowiedź również dla kandydatów do bierzmowania i przed uroczystością wszystkich świętych, aby móc zyskać odpusty za zmarłych.

W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek. Chorych w parafii z racji pierwszego piątku, odwiedzimy wyjątkowo w tym miesiącu w czwartek.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w prowadzenie różańca w kościele w miesiącu październiku. Dzieci w czwartek na ostatnie nabożeństwo przyniosą plansze a za tydzień po Mszy świętej o godz. 10:15 otrzymają drobne upominki za solidne uczestnictwo w różańcu.

Państwu Annie i Stanisławowi Miśkowiec składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać za ofiarowanie do naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość pięknych kwiatów. Bóg zapłać.

Naszemu parafialnemu Zespołowi CARITAS – „Otwarte Serca”, składamy serdeczne Bóg zapłać za wkład pracy w pozyskanie i rozdysponowanie żywności pozyskanej z Krakowskiej Caritas dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Bóg zapłać.

Rodzinom od nr. 201 – 240 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny w czwartek od nr. 241 – 260. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Jadwigi Kachel i Pana Wojciecha Sikory.

Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, dla najmłodszych Jaś czy Dominik. Warto pogłębiać i umacniać swoją wiarę.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: ś.p. † Michalina Burdy lat 83 z Osiedla Chrząszcze oraz ś.p. † Stefania Chrząszcz lat 78 z Osiedla Kapałowy Potok. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.