0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

maj ave maria Lachowice, dnia: 3 - maja 2020 roku

W tym jakże szczególnym miesiącu,
biegnijmy do przydrożnych kapliczek,
klęknijmy w domu przed Jej Wizerunkiem,
pójdźmy wreszcie na nabożeństwo,
aby wyśpiewać Jej Litanie.
bł. Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

Zachęcamy do odśpiewania nabożeństwa majowego w domach wraz z rodziną. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.

Jutro – wspomnienie św. Floriana, męczennika.
We wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka.
W środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
W czwartek pierwszy czwartek miesiąca.
W piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona archidiecezji krakowskiej. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za wszystkie ofiary przesyłane na konto parafialne a także złożone w zakrystii, składamy serdeczne Bóg zapłać. Jest to ważne wsparcie w sytuacji kiedy już przez kolejne niedziele nie ma ofiar składanych na tacę. Zamiast jak zwykle składanych ofiar w czasie Mszy świętych można wesprzeć utrzymanie parafii i kościoła wpłatą na konto parafialne podane na stronie internetowej naszej parafii. Za każdą ofiarę będziemy bardzo wdzięczni. Numer konta parafii: PL21 1020 1433 0000 1002 0035 4977

Wszystkim tym, którzy w Tygodniu Miłosierdzia, złożyli ofiary pieniężne na Seminarium Duchowne składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ze względu na zaistniała sytuację rocznica pierwszej komunii św. wstępnie przeniesiona jest w tym roku na dzień 27 września. Podobnie tradycyjna pielgrzymka parafialna na Jasną Górkę przeniesiona jest na październik.

Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

Rodzinom od Numeru: 261 - 280 składamy serdeczne Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 281 - 300. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Jadwigi Kachel i Pana Józefa Żywczaka.

Początek strony