0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Schowek02Lachowice, dnia: 17. maja 2020 roku

"Tylko Chrystus może uciszyć lęk człowieka.
patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów!
On jest waszym nieodłącznym przyjacielem."
Jan Paweł II

W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zachęcamy do oglądania transmisji telewizyjnych z uroczystości których program znajduje się w gablocie parafialnej.

Jutro rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje, tak zwane Dni Krzyżowe. Będziemy prosić Boga o obfite plonyi błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli,  o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie oraz o ustanie pandemii. Modlitwy rozpoczniemy o godz. 17:30 w kościele a następnie Msza Święta.

Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych: dzieci, młodzież, dorosłych  

W piątek - przypada wspomnienie św. Rity.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Jest to szczególne ważne wsparcie, kiedy nie wszyscy chętni mogą uczetniczyć w Mszach Świetych w kościele Numer konta parafii: PL21 1020 1433 0000 1002 0035 4977

W związku z epidemią koronawirusai i wprowadzonymi nowymi w kraju obostrzeniami na Mszach świętych i innych nabożeństwach w naszym kościele, może uczestniczyć 35 osób, w kaplicy na Kralach 15 osób.

Rodzinom od nr: 301 - 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy  o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr: 321 - 340.  W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: † Edward Świerkosz lat 89 z Lachowic Dolnych, oraz † Adam Baca lat 69 z Lachowic Górnych. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony