0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

11Z021Lachowice, dnia: 24 - maja 2020 roku

Nie bójcie się,
otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi
i Jego zbawczej władzy!
Jan Paweł II

Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
24 maja obchodzimy również wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

Jutro obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Dziękujmy dziś Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, prośmy dla nich o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• We wtorek – św. Filip Nereusz.
• W piątek  – św. Urszula Ledóchowska.

W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że 7 czerwca kończy się okres wypełnić przykazanie kościelne nakazujące Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

Spowiedź św. w naszym kościele oraz w kaplicy na Kralach odbędzie się w najbliższy piątek od godz. 15:00. Ze względu na bezpieczeństwo, księża będą spowiadać w trzech miejscach kościoła – w zakrystii, w części głównej i pod dzwonnicą oraz w kaplicy na Kralach. Prosimy, aby wchodzić pojedynczo, oczekując na swoją kolej przed drzwiami do kościoła, a także zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Panu Kazimierzowi Kubieniec z Gustofów, składamy serdeczne Bóg zapłać za bezpłatne wywiezienie trawy z kontenera betonowego.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Za ofiary składane na tacę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Jest to szczególne ważne wsparcie, kiedy nie wszyscy chętni mogą uczetniczyć w Mszach Świetych w kościele. Numer konta parafii: PL21 1020 1433 0000 1002 0035 4977

Rodzinom od numeru: 321 - 340 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 341 - 360. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Henryki Kachel i Pana Janusza Zyzańskiego.

 

Początek strony