plakat serce pana jezusa 0156Lachowice, dnia: 31 maj 2020 roku

Duch Święty nie tylko sprawia że się modlimy,
ale prowadzi nas wewnętrznie na modlitwie,
uzupełniając naszą nieumiejętność modlenia się.

Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy.

Jutro w poniedziałek (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), Kościół obchodzi święto Maryi, Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie wraz z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Msze Święte będą o godzinie: 7:00 i o godz. 18:00.  W kaplicy na Kralach o godzinie: 17:00.

W czwartek, 4 czerwca, w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

Dziś zakończenie nabożeństw majowych a jutro rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać po Mszy Świętej rannej lub wieczornej, według porządku Mszy Świętych.

Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    W środę – św. Karol Lwanga i jego towarzysze.
Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła prosimy:
• Ołtarz - 1 - rodziny od numeru: 341 - 360.
• Ołtarz - 2 - rodziny od numeru: 361 - 380.
• Ołtarz - 3 - rodziny od numeru: 381 - 400.
• Ołtarz - 4 - rodziny od numeru: 401 - 420.
Rodziny przygotowujące poszczególne ołtarze proszone są o kontakt z panem kościelnym w zakrystii.

Za ofiary składane na tacę na potrzeby naszej świątyni, jak również w kancelarii czy na konto parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Informujemy, że od dzisiejszej niedzieli nie obowiązuje limit wiernych podczas mszy i nabożeństw w kościołach. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych w naszym kościele.

Rodzinom od nr. 341 - 360 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy  o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr. 361 – 380. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Zofii Barzyckiej i Pani Julii Pająk.