0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

11Z021Lachowice, dnia: 7 – czerwca 2020 roku

Czcić Serce Chrystusa oznacza
zwrócić się ku głębinom wnętrza Osoby Zbawiciela
owemu wnętrzu, które Biblia utożsamia
właśnie z Jego Sercem, siedzibą miłości,
która odkupiła świat.
Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jesusa.
Weźmy udział w nabożeństwie czerwcowym lub też osobiście odmawiajmy litanię do Serca Pana Jezusa.

Jutro - przypada wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

W czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze święte będą o godzinie: 7:00 - 10:00 - 17:00 w kaplicy, i ostatnia Msza święta o  godzinie 18:00. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji wokół kościoła do czterech ołtarzy po Mszy świętej o godzinie 10:00. W tym roku dzieci z klasy trzeciej i czwartej nie przychodzą na procesję w strojach liturgicznych, jak również chłopcy z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów. Na procesję nie zabieramy również feretronów i chorągwi. Również w tym roku nie będzie w oktawie Bożego Ciała procesji wokół kościoła. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.

W sobotę - przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

W sobotę z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. Msza Święta i Nabożeństwo fatimskie o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tym nabożeństwie.

Za ofiary składane na tacę na potrzeby naszej świątyni, jak również w kancelarii czy na konto parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 361 – 380 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 381 – 400.  W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Janusza Zyzańskiego i Pani Zofii Barzyckiej. Panu Kazimierzowi Kubieniec z Gustofów, składamy serdeczne Bóg zapłać za wywiezienie skoszonej trawy z terenu kościoła.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: † Maria Laska, lat 66 z Osiedla Grzesice  oraz † Julia Pająk, lat 94 z Lachowic Dolnych. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony