0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

plakat serce pana jezusa 0156Lachowice, dnia: 14 czerwca 2020 roku.

Kto w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Jan Paweł II

Przed nami kolejne nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nie tylko nasze, ale i całego świata.

• W środę, przypada św. Alberta Chmielowskiego.
• W piątek, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• W sobotę, będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Za ofiary składane na tacę na potrzeby naszej świątyni, jak również w kancelarii czy na konto parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na spłatę kolejnej raty montażu paneli fotowoltaicznych przy naszym kościele. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.

Pragniemy dziś zwrócić się do Was, Bracia i Siostry, ze słowami wdzięczności za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem wiary i pobożności eucharystycznej mieszkańców Lachowic. Nadto wielkim dziękczynieniem Bogu za dar parafialnego Kościoła, w którym możemy gromadzić się na modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i Eucharystię. Pragniemy powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim rodzinom, które przygotowały ołtarze na trasie procesji i zadbali o ich wystrój i śliczne kwiaty. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i dostojny przebieg procesji Bożego Ciała. Wszystkim za wszelki poniesiony trud i udział w procesji Bożego Ciała, z serca Wam błogosławimy.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). W naszej parafii taka zbiórka będzie 16 lipca przy OSP Lachowice od godz. 8:00 do 12:00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie. Osoby starsze, samotne nie mające własnego transportu proszone są o kontakt z Sołtysem do 15 lipca 2020 r. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do gestu miłosierdzia wobec naszych braci w Afryce.

Rodzinom od numeru: 381 - 400 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru 401 – 420. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii kot i Pana Jerzego Gwiżdża.

Początek strony