0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

11Z021Lachowice, dnia: 21. czerwca 2020 roku

Módlmy się, aby wiara Piotra i Pawła
umacniała nasze wspólne świadectwo i sprawiła,
że będziemy gotowi - w razie potrzeby
nawet na męczeństwo.
Jan Paweł II

Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

We wtorek, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W środę przypada - Uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W piątek od godz. 16:00 w kościele, będzie okazja  do spowiedzi św. przed odpustem i na zakończenie roku szkolnego. Nie będzie w dalszym ciągu spowiedzi pierwszo piątkowej w lipcu. A ta w najbliższy piątek będzie według zasad, które obowiązywały przy spowiedzi w maju. Nie będzie także specjalnej Mszy Św. dla dzieci i młodzieży kończącej rok szkolny. Uczestnicząc we Mszy Św. w najbliższą niedziele i przyjmując komunię Św. podziękują oni Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i katechetyczny.

Informujemy, wszystkich parafian, że w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu nie będzie w niedziele
Mszy Świętej o godzinie: 11:45.

Za ofiary składane dziś na tacę na potrzeby naszej świątyni, jak również w kancelarii czy na konto parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Rodzin od numeru: 401 – 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu w piątek rodziny od numeru: 1 - 20. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec  w kościele Róże: Pani Marii Adamczowskiej i Pani Heleny Mikołajczyk.

Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Irena Świerkosz lat 92 z Lachowic Dolnych. A we środę  o godz. 11:30 w kościele odbędzie się pogrzeb ś.p. Tomasza Rusina lat 36 z Lachowic Dolnych. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony