0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

06Z029Lachowice, dnia:28. czerwca 2020 roku

„Pochłonięci przez coraz szybszy rytm codziennego życia,
wszyscy potrzebujemy, co jakiś czas zatrzymać się i odpocząć,
aby poświęcić trochę więcej czasu na refleksję i modlitwę”.
Jan Paweł II

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

Jutro 29 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust. Msze Święte będą o godz. 7:00,  18:00. Uroczysta suma odpustowa będzie o godzinie: 11:00.  Na procesję prosimy o przystrojenie feretronów.Zapraszamy Poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców dzwoniących na cześć Pana Jezusa. Niech ten dzień odpustu, będzie świętem całej naszej wspólnoty parafialnej.

W tym roku uroczystościom odpustowym przewodniczyć będzie nasz rodak ksiądz Grzegorz Stachowski, który w tym dniu będzie obchodzić jubileusz 25 - lecia kapłaństwa. Już dziś drogiemu jubilatowi na kolejne lata posługi  pragniemy życzyć: dobrego zdrowia, długich lat życia oraz sił do kontynuacji misji kapłańskiej,  radości oraz zadowolenia z poczucia dobrze wypełnionej misji życiowej.

Informujemy, wszystkich parafian, że w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu nie będzie w niedziele Mszy Świętej o godzinie: 11:45.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Na prośbę ks. Arcybiskupa za tydzień po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek dla poszkodowanych w powodzi w naszej Archidiecezji.

Za ofiary składane dziś na tacę na potrzeby naszej świątyni, jak również w kancelarii czy na konto parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku odbędzie się w najbliższy piątek.
Wszystkich chorych prosimy na nowo zgłosić w zakrystii.

Wszystkim wyjeżdżającym i przyjeżdżającym do naszej parafii życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

•    W piątek,  Święto Świętego Tomasza, Apostoła.

Rodzinom od numeru: 1 - 20 składamy serdecznie Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 21 - 40. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Ireny Rawickiej i Pani Ireny Skubel. Panu Kazimierzowi Kubieniec z Gustofów, składamy serdeczne Bóg zapłać za bezpłatne wywiezienie skoszonej trawy z kościoła.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Jan Barankiewicz lat 70 z Osiedla Banasie. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony