06Lachowice, dnia: 23. sierpnia 2020 roku

Jakżeż łatwo byłoby wymienić
Błędy popełnione w przeszłości i te,
Które wciąż trwają i świadczą o niedowartościowaniu rolnictwa,
Które stało się terenem nieprzemyślanych eksperymentów,
Braku zaufania, a nawet dyskryminacji.
A rolnicy to przecież nie tylko ci, którzy karmią, ale także ci,
Którzy stanowią element stałości i trwania.
Jan Paweł II.

Kończą się już wakacje. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Już dziś podziękujemy dobremu Bogu za piękne, szczęśliwe wakacje i poprosimy o potrzebne łaski i dary w nowym roku pracy.

Jutro – święto św. Bartłomieja, apostoła.
W środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
W czwartek – św. Moniki.
W piątek – św. Augustyna.
W sobotę – św. Jana Chrzciciela.

Za ofiary składane na tacę na potrzeby naszej świątyni, jak również na konto parafii czy w kancelarii parafialnej, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.

Rodzinom od numeru: 161 - 180 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 181 - 200. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec kościele Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Henryki Kachel.