listopad wszystkich swietych 8Lachowice, dnia: 29 listopada  2020 Roku

„Pan jest blisko, radujmy się…”

Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godzinie: 17:00, ze specjalną oprawą liturgiczną zwłaszcza dla dzieci. Na pierwszych roratach dzieci otrzymają specjalne materiały roratnie.

Jutro, święto św. Andrzeja, apostoła.
We czwartek, św. Franciszka, Ksawerego.
W piątek, św. Barbary o godz. 10:00 Msza Św. w int. górników.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:00. Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych.

Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele w całej Polsce, odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

Na ołtarzach bocznych i przy stoliku w drugiej części kościoła przy gazetach są do nabycia Caritasowe świece, dzieło wigilijnej pomocy dla biednych dzieci. Świecę tę należy zapalić na Wigilijnym Stole jako znak Miłości wobec drugiego człowieka.

Rodzinom od numeru: 21 – 40 składamy serdeczny Bóg zapłać, za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 41 – 60. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Kazimiery Kapała i Pani Marii Kot.

Panu Kazimierzowi Kubieniec z Gustofów, składamy serdeczne Bóg zapłać za wywiezienie bezpłatnie z kontenera betonowego odpadów biodegradowalnych. Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, dla najmłodszych Staś. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

Miło nam poinformować, że Koło PCK w Lachowicach działające na terenie naszej parafii w dniu 25 listopada 2020 r.  odebrało w Krakowskiej Kurii Metropolitalnej, z rąk arcybiskupa Marka Jędraszewskiego,  dyplom i nagrodę  przyznaną przez kapitułę konkursu "BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI 2020". Nasze Koło PCK zajęło 2. miejsce w tym konkursie,  którego organizatorem była Archidiecezja Krakowska. Nagroda dla PCK w Lachowicach została przyznana w kategorii: organizacja działająca na terenie Archidiecezji Krakowskiej na rzecz pomocy potrzebującym.