JC 029 483d0f9f61ab0Lachowice, dnia; 17. stycznia 2021 roku

Kościół to Chrystus żyjący w nas wszystkich.
Chrystus jest winnym krzewem,
A my latoroślami.
On jest fundamentem,
A my żywymi kamieniami.

Od jutra w naszej archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie.

We czwartek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

W tym tygodniu patronują nam:
• We wtorek – Święty Sebastian, biskup.
• W czwartek – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica.
• W piątek – Święty Wincenty, męczennik.

Drodzy parafianie, w tym trudnym roku, w którym nie udało się złożyć Wam wizyty duszpasterskiej w domach, w imieniu swoim i Księdza kanonika składamy serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom wszystkich osiedli za tak liczne uczestnictwo w Mszach Świętych kolędowych, oraz złożone ofiary. Niechaj maleńki Jesus błogosławi Wam każdego dnia Nowego Roku.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 161 – 180 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz, za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 181 – 200. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Anny Baca.

Jutro o godz. 14:30 w kościele, odbędzie się pogrzeb † Wiesława Kwaśnego lat 57 z Osiedla Leśniczówka. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.