Lachowice, dnia: 5 - kwietnia 2009 roku.

Dziś obchodzimy pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Uroczysta Msza Święta z poświęceniem palm i procesja ku czci Chrystusa Mesjasza Króla o godzinie 10.15
Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.
Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas.
Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż w Nim”!
Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.
Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.
Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.
Niech rozważania Męki Chrystusa wypełnią nie tylko naszą świątynię, ale i nasze serca i domy.
Porządek Triduum Wielkanocnego będzie następujący:

Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.

Uroczysta Msza święta zwana Wieczerzą Pańską - o godzinie 18.00
W czasie Eucharystii będziemy dziękować Jezusowi za ustanowienie Najświętszego Sakramentu, przyjmując Komunię Świętą, oraz za dar Kapłaństwa i za kapłanów, którzy nam służą, składając im dar modlitwy.
Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji - Ciemnicy i Adoracja do godziny 21.00

Wielki Piątek - dla każdego wierzącego jest dniem szczególnym.

Jest dniem męki i śmierci Zbawiciela.
W tym dniu Kościół nie sprawuje ofiary Mszy Świętej.
W Godzinie Miłosierdzia Bożego godzina 15.00 w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę.
Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
O godzinie 17.00 - Droga Krzyżowa.
Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18.00 - na którą złożą się:
Modlitwy, Adoracja Krzyża, wspólna Komunia Święta i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu.
Następnie Gorzkie Żale i Adoracja do godziny 23.00 - w nocy
Prosimy, aby na Wielki Piątek oczyścić i odpowiednio przyozdobić wszystkie krzyże na terenie parafii, również na cmentarzu i we własnych domach rodzinnych.
W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
Przypominamy, że w Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły i na ten dzień nie ma dyspensy.
Zaleca się zachowanie postu jakościowego również w Wielką Sobotę.

Wielka Sobota - Wigilia Paschalna.

W tym dniu smutek przeplata się z radością.
Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 18.00
W tym dniu nasz chrześcijański zwyczaj każe nam przynieść do poświęcenia pokarmy, które spożyjemy w poranek wielkanocny.
Poświęcenie pokarmów w kościele odbędzie się o godzinie 10.00 - 11.00 - 12.00
W kaplicy na Kralach o godzinie 12.00
Przypominamy, że obrzędy Wigilii Paschalnej są już właściwym obchodem Nocy Zmartwychwstania i stanowią kulminacyjny moment całego Roku Liturgicznego.
Na Mszę Świętą Wigilii Paschalnej prosimy przynieść świece.

Niedziela - Zmartwychwstania Pańskiego.

O godzinie 6.30 - Procesja Rezurekcyjna.
Na procesję prosimy wcześniej oczyścić i przyozdobić feretrony.
Dzieci z klas trzecich i czwartych przyjdą na procesję w strojach liturgicznych, a chłopcy przedszkolni w komżach i z dzwonkami.
Rodzinom od Numeru 411 - 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła w czwartek, rodziny od Numeru 1 - 20.
W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Janiny Kubieniec i Pani Doroty Frydel.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej:
  • TYGODNIK NIEDZIELA
  • GOŚĆ NIEDZIELNY