maj ave maria Lachowice, dnia: 4. grudnia 2022 roku

Maryja pełna łaski, Dziewica Niepokalana, przez całe życie
pozostawała całkowicie otwarta na Boga,
w doskonałej zgodzie z Jego wolą - także w momentach
trudnych, z których najtrudniejsze były te,
które przeżyła na Kalwarii, u stup krzyża.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się
w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

We wtorek - św. Mikołaja. Po Mszy Świętej wieczornej po roratach ministranci i lektorzy, odbiorą paczkami mikołajowe.

W środę - św. Ambrożego.
W czwartek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. będą o godz. 7:00 i 17:00.

Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 17:00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

W zakrystii są do nabycia świece Caritas. Całkowity dochód ze sprzedaży tych świec oddajemy Caritas na pomoc ubogim dzieciom.

W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży stanowi wynagrodzenie dla Pani organistki.

Rodzinom od numeru: 91 - 120 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 121 - 150. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Skubel i Pani Teresy Gałuszka.

Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności † Kazimiera Siwiec z Lachowic Górnych. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.