ADWENT 8Lachowice, dnia: 18. grudnia 2022 roku.

Wcielony Bóg leży dzisiaj w żłobie,
a cały świat kontempluje Go w milczeniu.
Oby ludzkość dostrzegła w Nim swojego Zbawiciel

W sobotę - Wigilia i kolejne świąteczne dni. O godzinie: 24:00 w nocy Pasterka w kościele i w kaplicy na Kralach. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na utrzymanie Domów Samotnej Matki.

Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

W niedzielę - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia będą jak w każdą niedzielę.

Spowiedź święta w naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek, w godzinach: od 8:30 do 12:00 z krótką przerwą od godziny: 10:00 do 10:30 oraz po południu od godziny: 14:30 do 17:00 z przerwą od godziny: 16:00 do 16:30. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych, aby we wtorek przystąpili do sakramentu pokuty, a nie odkładali spowiedzi na dni przedświąteczne.

Osoby chore lub starsze, które nie mogą wychodzić z domu, mogą przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. w swoim domu jutro od godz. 9:00. Wszystkich chorych i osoby starsze prosimy dziś zgłosić w zakrystii.

W zakrystii są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży stanowi wynagrodzenie dla Pani organistki.

Rodzinom od numeru: 151 - 180 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 181 - 210. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Marii Adamczewskiej i Pana Jerzego Gwiżdża.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności † Józef Stanik z Osiedla Grzesice. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.