p006sLachowice, dnia 1 stycznia 2023 roku

"Człowiek jest pielgrzymem całe swoje życie,
Pielgrzymem Absolutu,
podążając ku swemu celowi,
poszukując Boga"
Jan Paweł II.

Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy módlmy się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

We wtorek – przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezusa.

W piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego. Mszy Święte jak w każdą niedzielę. Tradycyjne na Mszy Świętej o godz. 10:15 błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody. Zebrane tego dnia ofiary na tacę są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
Spowiedź pierwszo piątkowa w piątek od godz. 16:00.
Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku w czwartek od godz. 9:00.
Wszystkich chorych prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:
- Jutro od godziny 9:00 - Karówka i Lasiki do szkoły.
- We wtorek od godziny 9:00 - Laliki i Mączne.
- W środę od godz. 9:00 - Gustofy, Zawodzie i Pierchałówka.
- W czwartek od godz. 9:00 - Od Pani Hanusiak w stronę Leśniczówki, mostu kolejowego oraz Bogacze.
- W sobotę od godz. 9:00 - Rodziny w Rynku.
- W poniedziałek od godz. 9:00 - Podgronie i Zagródki.

W najbliższą niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Rodzinom od numeru: 211 - 240 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę n potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 241 - 270. W przyszłym tygodniu odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Janiny Kubieniec i Pani Renaty Cieślak.

Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom wszystkim życzymy zdrowia i łask Bożych.