p006sLachowice, dnia: 8. stycznia 2023 roku.

Chrzest Chrystusa jest pierwszą tajemnicą światła
dla Maryi i dla całego Kościoła.
Niech będzie też światłem na drodze każdego chrześcijanina.

Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:
Jutro - od godz. 9:00 - Podgronie i Zagródki.
We wtorek - od godz. 9:00 - Od Państwa Głodów do Państwa Jędrzejaków i Kubasiaków.
W środę - od godz. 9:00 - Od Państwa Majewskich do Państwa Bogaczów.
W czwartek - od godz. 9:00 - Grzesice od Państwa Adamków do Państwa Baców.
W piątek - od godz. 9:00 - Chrząszcze, poza wodzie w stronę tartaku do Państwa Kachlów.
W poniedziałek - od godz. 9:00 - Od Państwa Banaś do Państwa Goczał.

Zachęcamy do nabywania w zakrystii lektury do prasy katolickiej.

Rodzinom od numeru: 241 - 270 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 271 - 300. W przyszłym tygodniu odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Renaty Cieślak.

Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom wszystkim życzymy zdrowia i łask Bożych.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności † Stanisław Skupień z Lachowic Górnych. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.