JC 029 483d0f9f61ab0Lachowice, dnia; 15. stycznia 2023 roku

Kościół to Chrystus żyjący w nas wszystkich.
Chrystus jest winnym krzewem,
A my latoroślami.
On jest fundamentem,
A my żywymi kamieniami.

Od środy w naszej archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie.

W sobotę 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta
i serdeczna pamięć.

W tym tygodniu patronują nam:
• We wtorek – Święty Antoni Opat.
• W czwartek – Święty Sebastian Pelczar, biskup.
• W sobotę – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica.

W tym tygodniu plan kolędy będzie następujący:
• Jutro  - od godz. 9:00 - Od Państwa Banaś do Państwa Goczał.
• We wtorek - od godziny 9:00 - Kubieńce Kapałowy Potok do Państwa Pępków.
• W sobotę od - godziny 9:00 - Mącznianka i dokończenie Mącznego.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę na potrzeby naszej parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 271 – 300 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz, za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 301 – 330.

W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Janusza Świerkosza i Pani Jadwigi Kachel.

Informujemy, że intencje mszalne na drugie półrocze tego roku będą przyjmowane od początku czerwca.

Dziś o godz. 11:00 w naszym kościele odbędzie się charytatywny KONCERT Kolęd w wykonaniu kapeli „Spod Babiej Góry”. Podczas koncertu będzie można wesprzeć finansowo niepełnosprawnego Olusia Ruczaj z Międzybrodzia Żywieckiego.

Zachęcamy do kupowania w zakrystii lektury prasy katolickiej. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.