11Z021Lachowice, dnia: 30. sierpnia 2023 roku

Chociaż nie jestem wśród was na co dzień,
jak bywało przez tyle lat dawniej -
to przecież noszę w sercu wielką troskę.
Wielką, ogromną troskę.
Jest to, moi drodzy, troska o was.
Właśnie dlatego,
że od was zależy jutrzejszy dzień.
Jan Paweł II.

W piątek przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii, oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej w piątek od godz. 17:00.
Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku w piątek od godz. 9:00.
Wszystkich chorych prosimy dzisiaj zgłosić w zakrystii.

Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej.

W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w naszym kościele, odbędzie się koncert organowy w ramach XIV Beskidzkiego Festiwalu organowego i kameralnego. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do nabywania w zakrystii, lektury prasy katolickiej.

Rodzinom od numeru: 261 - 280 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 281 - 300. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Janusza Zyzańskiego i Pani Kazimiery Kapała.

Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, życzymy dużo słońca, pogody ducha. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Stanisław Fijak z Osiedla Kapałowy Potok. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.