maj ave maria Lachowice, dnia: 17. września 2023 Roku

Różaniec towarzyszył mi zawsze
w chwilach radości i doświadczenia.
Różaniec to modlitwa,
którą bardzo ukochałem.

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• Jutro - Święty Stanisław Kostka, zakonnik, patron Polski.
• W czwartek - Święty Mateusz, apostoł.
• W piątek - bł. Bernardyna Maria Jabłońska.
• W sobotę - św. Pio z Pietrelciny.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.
Zachęcamy do kupowania w zakrystii prasę katolicką.

Rodzinom od numeru: 401 - 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 1 - 20. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Zofii Barzyckiej i Pani Janiny Kubieniec.

Jutro o godz. 11:30 w kościele odbędzie się pogrzeb ś.p. Mieczysława Krawczyka z Osiedla Krale. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.