MB 028 48369c38107c8Lachowice, dnia: 16.10. 2023 roku

Modlitwa jest niezbędna w życiu
osobistym i w apostolacie.
Nie może być autentycznego
świadectwa chrześcijańskiego bez modlitwy.
Ona jest źródłem natchnienia,
energii, odwagi w obliczu trudności i przeszkód,
Jest źródłem wytrwałości
i mocy podejmowania inicjatywy.

Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIII Dzień Papieski. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszach Świętych przeznaczona jest na fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.

Jutro - przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
We wtorek - przypada św. Ignacego  Antiocheńskiego.
W środę - św. Łukasza ewangelisty.
W czwartek - bł. Jerzego Popiełuszki.
W piątek - św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 18:00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W  kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 61 - 80 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 81 - 100. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Henryki Kachel.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Helena Kubieniec z Lachowic Dolnych. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.