p006sLachowice, dnia: 24. grudnia 2023 roku.

Wcielony Bóg leży dzisiaj w żłobie,
a cały świat kontempluje Go w milczeniu.
Oby ludzkość dostrzegła w Nim swojego Zbawiciel

Dziś Wigilia i kolejne świąteczne dni. O godzinie: 24:00 w nocy Pasterka w kościele i w kaplicy na Kralach.

Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. będą jak w każdą niedzielę.

We wtorek Święto Świętego Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 10:15 - błogosławieństwo owsa. Składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. O godz. 11:00 w kościele, odbędzie się charytatywny koncert kolęd w wykonaniu znakomitej piosenkarki Aleksandry Nykiel. Podczas koncertu będzie można wesprzeć finansowo niewidome dzieci z Rabki Zdroju.

W środę - św. Jana Apostoła.  Po Mszy Świeżej wieczornej, błogosławieństwo i rozdawanie wina.

W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Po Mszy Świętej o godz. 10:15 - błogosławieństwo małych dzieci.

W przyszła niedzielę 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno przebłagalnego, które będziemy celebrowali o godzinie 17:00, podziękujemy Bogu - Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone za opłatki. Złożono 11.550 zł. Z tej kwoty będzie wypłacane wynagrodzenie dla Pani Organistki. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nabyli opłatki w naszym kościele. Jeśli ktoś nie kupował opłatków w kościele u nas to może złożyć solidarnie ofiarę w kopercie na utrzymanie pani organistki przy kolędzie i przekazać ją księdzu albo panu kościelnemu.

W naszej Parafii w tym tygodniu rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie tak zwana kolęda. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. W obecnej wizycie duszpasterskiej będzie brał udział Ksiądz, 2 ministrantów i tradycyjnie Pan Kościelny, gdyż kolęda jest jego wynagrodzeniem za całoroczną służbę w kościele. Wszyscy widzimy jego zaangażowanie w kościele. Sami wiecie jak wiele czasu poświęca naszej świątyni i służbie w niej. Niech to znajdzie wyraz prosimy w waszej ofiarności dla niego.

W tym tygodniu tygodniu plan kolędy będzie następujący:
- W środę od godziny 9:00 - Zagrody, Krale i Buczonka.
- We czwartek od godziny 9:00 - Mizioły, Kotliny i Wojtaszki oraz Karczówka do Państwa Wiechów.
- W piątek od godziny 9:00 - Krzystki i w górę po obu stronach oraz Sobańskie.
- W sobotę od godziny 9:00 - Grzesice, od Państwa Adamków do Państwa Baców.
- We wtorek od godziny 9:00 - Od Pani Hanusiak w stronę Leśniczówki, mostu kolejowego oraz Bogacze

Rodzinom od numeru: 271 – 290 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 291 – 310. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Janusza Świerkosza i Jadwigi Kachel.