p006sLachowice, dnia 31 stycznia 2023 roku

"Człowiek jest pielgrzymem całe swoje życie,
Pielgrzymem Absolutu,
podążając ku swemu celowi,
poszukując Boga"
Jan Paweł II.

Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc uroczystość Świętej Rodziny Józefa, Maryi i Józefa.

Jutro Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Msze Święte będą jak w każdą niedzielę.
Przez wstawiennictwo Bogurodzicy módlmy się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo
na Nowy Rok 2024.

We wtorek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła.

W środę – przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezusa.

W sobotę – uroczystość Objawienia Pańskiego. Mszy Święte jak w każdą niedzielę. Tradycyjne na Mszy Świętej o godz. 10:15 błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody. Zebrane tego dnia ofiary na tacę są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź pierwszo piątkowa w piątek od godz. 16:00.
Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku od godz. 9:00.
Wszystkich chorych prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:
- We wtorek od godziny 9:00 - Od Pani Hanusiak w stronę Leśniczówki, mostu kolejowego oraz Bogacze
- W środę od godziny 9:00 - Karówka i Lasiki do szkoły.
- W czwartek od godziny 9:00 - Laliki i Mączne.
- W piątek od godz. 10:00 - Rodziny w Rynku.
- W poniedziałek od godz. 9:00 - Podgronie i Zagródki.

W najbliższą niedzielę, 7 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Rodzinom od numeru: 291 - 310 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę n potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 310 - 330. W przyszłym tygodniu odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Janiny Wrażeń i Pana Zbigniewa Kulki.
Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom wszystkim życzymy zdrowia i łask Bożych.