p006sLachowice, dnia: 21. stycznia 2024 roku

Wejrzyj, łaskawa Pani, na ten lud,
który od wieków pozostawał wierny Tobie
i Synowi Twemu.
Wejrzyj na ten naród,
który zawsze pokładał nadzieję w Twojej
 matczynej miłości.
Jan Paweł

Dziś, przypada Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca.

W środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa.
W czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
W piątek – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin w naszej parafii. W imieniu swoim, Księdza Kanonika, Pana kościelnego oraz ministrantów wszystkim rodzinom za serdeczne przyjęcie i gościnną atmosferę, dobre słowo, składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za życzliwość wszystkim, którzy nas przyjmowali. Zapewniamy o naszej modlitwie w intencji Was wszystkich. Bóg zapłać też za ofiary składane przy okazji kolędy. Część tych ofiar przekazujemy do Kurii na cele ogólno kościelne, takie jak budownictwo sakralne, utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, czy pomoc księżom chorym i emerytowanym oraz na misje. Wszystkim za wszystko dziękujemy.

Rodzinom od numeru: 351 – 370 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 371 – 390.
W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Kazimiery Kapała i Pani Marii Kot.

Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.