09250Lachowice, dnia: 3. marca 2024 roku.

Będziecie szczęśliwi (…) jeśli staniecie się
wiernymi uczniami Chrystusa!

Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16:15 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 oraz Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 16:15.

Jutro – święto św. Kazimierz, patrona archidiecezji krakowskiej.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Drodzy Bracia i Siostry! prosimy Was o błagalną modlitwę w intencji rekolekcji parafialnych. Kiedy rekolekcje się już rozpoczną, starajmy się wyciszyć, odłóżmy obowiązki i prace, które możemy wykonać w innym czasie. Więcej czasu poświęćmy na modlitwę, na refleksję nad swoim życiem, bierzmy czynny udział w mszach św.  i nabożeństwach rekolekcyjnych, dajmy Bogu możliwość, aby przez Swoje Słowo kształtował nasze życie.

Zachęcamy do kupowania w zakrystii lektury prasy katolickiej, jest Gość Niedzielny, Niedziela, dla najmłodszych Staś.

Rodzinom od numeru: 61 – 80 składamy serdecznie Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 81 – 100. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Mariusza Kubasiaka.

Wszystkim tym którzy u sołtysa podczas podatku złożyli ofiary na utrzymanie czystości na naszym parafialnym cmentarzu, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności ś.p. Antoni Gałuszka, Franciszek Kubieniec, Antoni Dudziak. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.