Lachowice, dnia: 17 - maja 2009 roku

Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.

Jutro rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje, tak zwane Dni Krzyżowe.
Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
Oprócz Eucharystii sprawowanej w kościele udamy się procesyjnie o godzinie 6 30 - do krzyża i tam będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i siły dla ciężko pracujących.

W przyszłą niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego przybędzie do naszej parafii Ksiądz Biskup Jan Szkodoń z wizytacją kanoniczną.
Ksiądz Biskup przybędzie jako następca apostołów, by spotkać się z nami i umocnić naszą wiarę.
W czasie jego odwiedzin przeżyjemy wspólne celebracje Eucharystii oraz wiele spotkań z grupami, które posługują w naszej wspólnocie.
Biskup odwiedzi także chorych leżących w domach i szkoły trudzące się wychowaniem dzieci i młodzieży.
Już teraz zapraszamy do udziału w tym ważnym dla naszej wspólnoty wydarzeniu.
Módlmy się gorliwie, aby spotkanie z Księdzem Biskupem oraz wspólna z nim modlitwa przyniosły obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej.
Niech w naszym przygotowaniu nie zabraknie refleksji nad sobą i tajemnicą Kościoła.
Skorzystajmy wcześniej z sakramentu pokuty.
Okazja do spowiedzi świętej będzie w piątek od godziny 16.00 - dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków.
Za udział w czynności świętej, której przewodniczy biskup w czasie pasterskiej wizyty, można zyskać odpust zupełny.
Prosimy też na tę okazję uporządkować cmentarz.
Czas obecny jest bardzo stosowny, by po zimie już teraz zadbać o groby, a nie czekać do listopada.

W tym tygodniu kandydaci do bierzmowania przyjdą do kościoła na przygotowanie liturgiczne we wtorek i w czwartek o godzinie 16.00

W sobotę 23 - maja odbędzie się w Makowie Podhalańskim VI - Archidiecezjalny Kongres Misyjny Dzieci.
Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym kongresie nie tylko te dzieci, które działają w ogniskach misyjnych, ale wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej.
Rozpoczęcie o godzinie 10.00

Oprócz duchowego wymiaru kongresu, dzieci będą miały okazję poznać kulturę Indian dzięki zaproszonemu zespołowi Ranores.
Który przeprowadzi zabawy z dziećmi w wiosce Indiańskiej.

Rodzinom z od Numeru 71 - 80 serdecznie dziękujemy za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
O dekorację i sprzątanie kościoła na wizytację prosimy rodziny od Numeru 81 - 90 oraz rodziny kandydatów do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec kościele Róże: Pani Marii Ćwiertnia i Pani Agaty Zyzańskiej.