Lachowice, dnia: 7 – czerwca 2009 roku

30 - Rocznica Pierwszej Pielgrzymki
Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski
2 - 10 czerwca 1979

Nie ustawajcie w modlitwie!
Trzeba się zawsze modlić, a nigdy nie ustawać,
powiedział Pan Jezus.
Módlcie się i kształtujcie poprzez modlitwę i swoje życie.
Nie samym chlebem żyje człowiek
i nie samą doczesnością,
i nie tylko poprzez zaspokajanie doczesnych
materialnych potrzeb,
ambicji, pożądań, człowiek jest człowiekiem...
Nie samym chlebem żyje człowiek,
ale wszelakim słowem, które pochodzi z ust Bożych.
Jeśli mamy żyć tym słowem, słowem Bożym,
trzeba nie ustawać w modlitwie!
Może to być nawet modlitwa bez słów.
Niech z tego miejsca do wszystkich,
którzy mnie słuchają tutaj albo gdziekolwiek przemówi
proste i zasadnicze papieskie wezwanie do modlitwy.
A jest to wezwanie najważniejsze, najistotniejsze orędzie!

Ojciec Święty Jan Paweł II Kalwaria Zebrzydowska, 7 czerwca 1979

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.
Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą - jednego Boga w trzech Osobach.

Czerwiec to miesiąc, szczególnej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
W tym roku to także miesiąc, w którym dziękujemy Bogu za dar pierwszej, niezapomnianej pielgrzymki Sługi Bożego Jana Pawła II do Ojczyzny, w tym do Archidiecezji Krakowskiej.
Szczególnym dniem tego dziękczynienia będzie zarówno w Krakowie i w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej, procesja Bożego Ciała.

W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Msze Święte będą o godzinie: 7.00 - 10.00 - 17.00 w kaplicy, i o godzinie 18.00 - z nabożeństwem czerwcowym.
Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na drogę naszej wioski do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 10.00
Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu.
Jesteśmy ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie z Bogiem.
Procesja, w której będziemy uczestniczyć, to właśnie wyraża.
Naszym Panem i Przewodnikiem w drodze do Domu Ojca jest Jezus Chrystus, który pochyla się nad nami i na trudnych drogach naszego życia chce nas wspierać i karmić swoim Ciałem i Przenajświętszą Krwią.
Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
Wszystkie dzieci z klasy drugiej i trzeciej przyjdą na procesję w strojach liturgicznych.
Rodziców dzieci z klasy pierwszej i zerowej prosimy o przygotowanie ich do sypania kwiatów i dzwonienia.
Strażaków z Parafii prosimy o zabezpieczenie drogi na czas procesji.
Informujemy, że podczas Oktawy Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą po Mszy Świętej o godzinie 18 00.
W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii Świętej.

Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest w Kościele w Polsce jako dzień dziękczynienia, pod hasłem: „Dziękujmy za wolność”.
Do wszelkich motywów wdzięczności Bogu i ludziom dołączają się w tym roku również motywy kościelno narodowe, którymi są: 30 rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski,
20 rocznica odzyskania niepodległości i 10 rocznica obecności Papieża w Polsce i w Polskim Parlamencie.
Ksiądz abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, zwrócił się z prośbą, aby przeprowadzić w każdej parafii w ojczyźnie zbiórkę do puszek wspierającą powstające Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.
W związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka do puszek na powstającą Świątynię Opatrzności Bożej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
13 - czerwca święty Antoni z Padwy, franciszkański prezbiter, Doktor Kościoła.

Rodzinom od Numeru: 101 - 110 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła w środę rodziny od Numeru: 111 - 120.
A sobotę Rodziny od Numeru 121 - 130.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Anny Leśniak i Pana Stanisława Majdaka.
Dziś po każdej Mszy Świętej, zbiórka do puszek dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Dla niewidomych: