im_1_346
Lachowice, dnia: 28.06.2009 roku

Módlmy się, aby wiara Piotra i Pawła
umacniała nasze wspólne świadectwo i sprawiła,
że będziemy gotowi - w razie potrzeby - nawet na męczeństwo.

Choć czerwiec - miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu dobiega końca, nie przestawajmy modlić się słowami Litanii do Serca Pana Jezusa czy Koronki do Miłosierdzia Bożego albo Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego, nie przestawajmy Go prosić: „Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń serca nasze według Serca Twego…”. Jeśli leży nam na sercu odkupienie, to musimy wpatrywać się w przebite włócznią Serce Zbawiciela, coraz bardziej musimy być do Niego podobni.
We wtorek po Mszy Świętej wieczornej - zakończenie nabożeństw czerwcowych.

Jutro - przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła - w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust.
Msze Święte będą o godzinie 7.00 - 9.00 - 11.00 - 18.00
W kaplicy na Kralach o godzinie 17.00
Uroczysta suma odpustowa będzie o godzinie 11.00

Bardzo serdecznie prosimy wiernych o jak najliczniejsze przybycie na Sumę Odpustową.
Rodziców prosimy o przygotowanie dzieci na procesję eucharystyczną: dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia a wszystkie dzieci z klas drugich i trzecich przyjdą na procesję w strojach liturgicznych.
W tym roku Uroczystościom Odpustowym będą przewodniczyć: Ksiądz dr. Leszek Łysień z Diecezji Bielsko Żywieckiej.
W piątek - obchodzimy Święto Świętego Tomasza Apostoła.
W sobotę - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godziny 17.00
Informujemy, wszystkich parafian, że w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu nie będzie w niedziele Mszy Świętej o godzinie 11.45 - a Nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy od przyszłej środy będziemy odprawiać po Mszy Świętej o godzinie 7.00 - rano.
Kancelaria Parafialna w miesiącach wakacyjnych czynna będzie tylko po Mszy Świętej rannej lub wieczornej.

Rodzinom od Numeru: 141 - 160 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 161 - 170.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Różę: Pani Zofii Kwaśnej i Pana Jerzego Kubieńca.
W piątek o godzinie 17.00 - w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

Dla niewidomych