im_1_337Lachowice, dnia: 05.07.2009 roku
„Pochłonięci przez coraz szybszy rytm codziennego życia,
wszyscy potrzebujemy, co jakiś czas zatrzymać się i odpocząć,
aby poświęcić trochę więcej czasu na refleksję i modlitwę”.

Dziś pierwsza lipcowa niedziela.
Po Mszy Świętej, Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.
Msze Święte dzisiaj jak w miesiącach wakacyjnych.

Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.
Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca.
Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły.
Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli,
na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach.
Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.
Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

Jutro - wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
W środę - Świętego Jana z Dukli.
W sobotę - Święto Świętego Benedykta, Opata, patrona Europy.

Informujemy, że w dniach: od 6 do 11 sierpnia 2009 roku odbędzie się XXIX Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę - „W intencji Ojca Świętego i Ojczyzny”.
Z Parafii Dekanatu Sucha Beskidzka.
Zapisy przyjmowane są do 30 - lipca br. w Kancelarii Parafialnej.
Serdecznie zachęcamy, szczególnie młodych do udziału w tych rekolekcjach w drodze.

W przyszłą Niedzielę 12 - lipca, o godzina 17.00 - w ramach Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej - w naszym Kościele odbędzie się koncert organowy pod tytułem: "Ave Maria".
Elżbieta Włosek - Żurawiecka - organy
Maria Zientek - sopran

12 - lipca w całej Polsce, odbędą sie zbiórki do puszek, na rzecz poszkodowanych przez żywioły w ostatnich dniach czerwca. To wyraz naszej solidarności z tymi wszystkimi, którzy utracili swój dobytek w wyniku powodzi, burz i nawałnic. Szczególnie w południowej Polsce, także na terenie naszej archidiecezji, wiele rodzin cierpi z powodu utraty dorobku swojego życia, zalanych domów, pól, warsztatów pracy i zabudowań gospodarczych. Niech naszym ofiarom, które złożymy w przyszłą niedzielę do puszek, po każdej Mszy Świętej towarzyszy także modlitwa w intencji poszkodowanych i ludzi niosących im pomoc.

Rodzinom od Numeru: 161 - 170 składamy serdecznie Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu Rodziny od Numeru: 171 - 180.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Janiny Kubieniec i Pani Doroty Frydel.

W poniedziałek 6 - lipca 2009 roku o godzinie 11.00 - w parafii Świętej Barbary w Bieruniu Nowym - odbędzie się pogrzeb ś.p. Pana Stanisława Sobańskiego a około godziny 14.00 -  w naszej prafii nastąpi odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku ś. p. Pana Stanisława Sobańskiego. Do uczestnictwa w ostatniej drodze do wieczności zmarłemu - zaprasza pogrążona w wielkim smutku rodzina zmarłego.

Dla niewidomych