MB_040_4836bd4b7b3efLachowice, dnia: 09.08.2009 roku.

Trzeba mądrze korzystać
z wakacji i ferii,
aby służyć dobru jednostki i rodziny
przez to, że umożliwiają kontakt
z przyrodą, zapewniają spokój,
dają czas na kultywowanie
zgodnego życia rodzinnego,
na wartościową lekturę
i na zdrowe rozrywki,
nade wszystko zaś pozwalają
poświęcić się w większej mierze
modlitwie, kontemplacji
i słuchaniu głosu Bożego
Jan Paweł II.

Jutro, 10 sierpnia, w liturgii specjalnym świętem uczcimy świętego Wawrzyńca,
diakona i męczennika z III wieku.

Na Jasnej Górze rozpoczynają się dni modlitw i czuwania przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W piątek, 14 sierpnia, w wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada liturgiczne wspomnienie kapłana i męczennika, franciszkanina, świętego Maksymiliana Marii Kolbego.
Jest bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym.

W sobotę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest największym liturgicznym świętem Maryi.
Najpiękniejsze kwiaty, owoce i zioła znoszone w tym dniu z całej Polskiej ziemi, nich symbolizują piękno serc i dusz bijących ku chwale Wniebowziętej.
Poświęcenie kwiatów, owoców i ziół odbędzie się na każdej Mszy Świętej.
Ku czci Uroczystościom Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej Centralne Uroczystości Odpustowe.
Szczegółowy program odpustu wywieszony jest w gablocie na ścianie kościoła.

Rodzinom od Numeru: 221 – 240 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła,
oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła w piątek Rodziny od Numeru: 241 – 260.
W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka.

Dla niewidomych