okladka198Lachowice, dnia: 17.08.2009 roku.

Trzeba, ażebyśmy
przechodząc do trzeciego Tysiąclecia
spełnili obowiązek,
powinności wobec tych,
którzy dali wielkie świadectwo Chrystusowi
w naszym stuleciu.
Jan Paweł II.

W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.
W następną sobotę, 22 sierpnia, radujemy się Maryją - Królową.
Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi.
Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową.
Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna - Króla i Pana wszystkiego.

W maryjnym sierpniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu.
Wiele zależy od nas samych.
W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa!
Maryi - Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

Nie zapominajmy też o pielgrzymach oraz wypoczywających na wakacjach.
Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• Jutro - święty Jacek Odrowąż, prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.
  • W czwartek - święty Bernard opat wielki myśliciel, teolog i mistyk.
  • W piątek - święty Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą; nazwano go „papieżem dzieci”.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego.
Po Mszy Świętej o godzinie 7.00 - rano Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Rodzinom od Numeru: 241 - 260 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła,
oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 261 - 270.
W przyszłą niedziele różaniec kościele odmówią Róże: Pana Kazimierza Sobańskiego i Pani Józefy Kapała.

Dla niewidomych