im_1_353Lachowice, dnia: 30 sierpnia 2009 roku

Młody człowiek jest wrażliwy naprawdę,
sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe.
Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego,
dlatego szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi,
którzy ich nauczają i według nich żyją.

Msze Święte, dzisiaj jeszcze jak w miesiącach wakacyjnych. Informujemy, że od przyszłej niedzieli będzie już Msza Święta o godzinie 11.45

Wakacje dobiegły końca.
Warto się zastanowić: jak wykorzystaliśmy ten czas, czy także wewnętrznie on nas ubogacił ? Zróbmy rachunek sumienia: czy dochowaliśmy wierności Bogu i bliźnim, czy po chrześcijańsku świętowaliśmy Dzień Pański, czy nie omijaliśmy okazji do spełniania dobra, czynów miłosierdzia wobec braci potrzebujących naszej pomocy, zwłaszcza tych najmniejszych ? Najbliższe dni wypełnią przygotowania do kolejnego roku szkolnego i katechetycznego. Czyńmy to w łączności z Bogiem i Jego Najświętszą Matką.

Dzieci, młodzież, wszystkich rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na wspólną Mszę Świętą we wtorek na godzinę 8.00 rano. Dzieci z klasy zerowej i pierwszej przyjdą we wtorek na Msze Świętą z tornistrami, książkami i innymi przyborami szkolnymi.
Po Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie przedmiotów ich pracy.
Niech wszystkim dzieciom idącym do szkoły zawsze towarzyszy nasza modlitwa i błogosławieństwo.

We wtorek pierwszy dzień września.
Mija już 70 lat od wybuchu drugiej wojny światowej.
Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939 - 1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.
Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Msza Święta w intencjach polecanych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godzinie 18.00
Spowiedź Święta dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego i pierwszy piątek miesiąca odbędzie się w czwartek od godziny 16.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej, a w piątek od godziny 16.30 - dla młodzieży z Gimnazjum i Szkół Średnich.

W piątek o godzinie 17.00 - w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek - błogosławiona Bronisława.
W czwartek - święty Grzegorz Wielki.

W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.45

Rodzinom od Numeru: 271 - 280 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła,
oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 281 - 300.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże:
Pani Ireny Pająk i Pani Józefy Młyńskiej.

Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej uprzejmie informuje, iż z powodu choroby lekarza planowana „Biała sobota” w dniu: 05.09.2009 roku jest odwołana. Następny termin „Białej soboty” planowany jest na dzień 26.09.2009 roku w godzinach od 9.00 - 14.00 ( rejestracja od 9.00 - 12.30 w tym samym dniu ). Za zmianę terminu, oraz utrudnienia wynikające z tego tytułu Dyrekcja Szpitala przeprasza.
Dla niewidomych