im_1_280Lachowice, dnia: 13.09.2009 roku
Bądź pozdrowiony krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz,
w polach, przy drogach, na miejscach, gdzie ludzie
cierpią i konają...na miejscach, gdzie pracują, kształcą się i tworzą. Na każdym miejscu, na piersi każdego człowieka,
mężczyzny czy kobiety, chłopca czy dziewczyny.
Jan Paweł II.

Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
W dniu dzisiejszym przypada - wspomnienie Świętego Jana Chryzologa, biskupa i doktora kościoła.

Dziś XVII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jutro - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
Podczas Eucharystii w Zakopanem, w czerwcu 1997 roku Jan Paweł II mówił: „Umiłowani bracia i siostry, nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się, na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych, szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie…” Zastanówmy się nad znaczeniem krzyża w moim życiu!

We wtorek, 15 września, ponownie swoje serca kierujemy do Maryi. Tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża stojąca pod krzyżem na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy krzyżu Jezusa Chrystusa jako znaku naszego zbawienia. Cierpienie Maryi u stóp krzyża posiada szczególne znaczenie. Maryja łączyła je z męką swojego Syna, stając się dla nas w ten sposób Matką w porządku łaski. Dlatego Kościół nazywa Ją Współodkupicielką, co w niczym nie umniejsza dzieła Jezusa Chrystusa, ale zwraca uwagę na wkład, udział Maryi w misterium Odkupienia. Wszyscy, a zwłaszcza chorzy i cierpiący, uczmy się od Niej łączyć własne cierpienia z cierpieniami Chrystusa. Wtedy mają one wielki sens i są nieocenionym skarbem wielkiej modlitwy całego Kościoła.

We wrześniu szczególnie modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców. W nadchodzącym tygodniu będzie ku temu specjalna okazja, bo w piątek, 18 września, przypada święto Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, nadal jest on czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii przez jego wstawiennictwo będziemy prosić o świętość dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego Narodu i Kościoła.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00 - rano Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony. W przyszłą niedzielę składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Rodzinom od Numeru: 301 - 310 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Rodziny od Numeru: 311 - 320.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec kościele Róże: Pana Janusza Zyzańskiego i Pani Emilii Krawczyk.

Dla niewidomych