06Z046Lachowice, dnia: 04.10.2009 Roku

Różaniec towarzyszył mi zawsze
w chwilach radości i doświadczenia.
Zawierzyłem mu wiele trosk.
Dzięki niemu zawsze doznawałem otuchy.
Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem

Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana Tajemnic Różańcowych. Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Dołóżmy wszelkich starań, aby włączyć się w rozważanie tajemnic, które są niejako streszczeniem Ewangelii, a tym samym stają się modlitwą Chrystusową odnoszącą się do tajemnicy Wcielenia i Odkupienia.

W Kościele rozpoczynamy dziś kolejny 65 Tydzień Miłosierdzia.
Pamiętajmy, że miłosierdzie ma być stałym elementem naszej chrześcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka, zewnętrznym wyrazem naszej wiary. Przynagleni darem Bożej miłosiernej miłości, każdego dnia powinniśmy oddawać życie braciom, powinniśmy stawać się świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie. Dzisiejsza składka na Mszach Świętych przeznaczona jest na cele charytatywne, a w darze jesiennym na Seminarium Duchowne, składamy w tym tygodniu ofiary pieniężne lub ziemniaki.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu.
Jutro - wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
We wtorek - wspomnienie Świętego Brunona, prezbitera.
W środę - Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
W piątek - błogosławionego Wincentego Kadłubek, biskupa krakowskiego.
W sobotę - błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej.

W przyszłą niedzielę 11 - października przypada IX - Dzień Papieski.
W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek, na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Rodzinom od Numeru 341 - 350 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu Rodziny od Numeru 351 - 370

W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Heleny Mikołajczyk i Pani Anny Leśniak.

Dla niewidomych