0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
06203Lachowice, dnia: 12.10.2008 roku

"Zachęcam wszystkie osoby konsekrowane,
aby (…) odnawiały każdego dnia duchową więź z Maryją Panną, rozważając z Nią tajemnice Jej Syna,
przez odmawianie Świętego Różańca"
Jan Paweł II

Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
O godzinie17.30 - Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych.
Po Mszy świętej wieczornej, nabożeństwo różańcowe.

Choć 31 rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową przypada dopiero w piątek, 16 października, już dziś oddajemy hołd wielkiemu naszemu Rodakowi. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Nie ulega wątpliwości, że pontyfikat Jana Pawła II zmienił bieg dziejów świata w każdym jego wymiarze. Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża - Polaka, za jego trwającą w nas katechezę, kiedy nasze serca ciągle uczył powtarzać: „Totus Tuus”! Jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, byśmy na wytyczonej przez niego drodze wytrwali. Tegoroczne hasło towarzyszące uroczystościom brzmi: „ Jan Paweł II, Papież wolności ”. Dziś po każdej Mszy świętej, ogólnopolska zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Choć kończy się dziś kolejny Tydzień Miłosierdzia, miejmy nadzieję, że nie pozostanie w nas jako okazjonalny gest. Ciągle naśladujmy Boga - Ojca pełnego miłosierdzia. Miłosierdzie jest aktem religijnym, nie zwykłą filantropią. Święty Paweł Apostoł zbiórkę na rzecz ubogich nazywa wręcz „liturgią” (2 Kor 9,12). Warto zapamiętać też słowa świętego Jakuba: „Nad tym, który nie okazał miłosierdzia, odbywa się sąd bez miłosierdzia”.

W środę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele. Tacę tej niedzieli przeznaczymy na Papieskie Dzieła Misyjne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek - błogosławiony Jan Beyzym, polski jezuita, „posługacz trędowatych” na Madagaskarze.
We wtorek - błogosławiony Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn.
W czwartek - święta Teresa od Jezusa, zakonnica i Doktor Kościoła.
W piątek - święta Jadwiga Śląska, żona Henryka Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
W sobotę - święty Ignacy Antiocheński, uczeń świętego Jana Ewangelisty i następca świętego Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego.
Po Mszy świętej o godzinie 7.00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę - odbędzie się pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Program pielgrzymki umieszczony jest na ścianie kościoła.

Większość z nas w tych dniach znajdzie się na cmentarzu, aby porządkować groby naszych bliskich. Jest to wyraz nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Wśród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną dla nich dziś pomocą jest: Msza Święta, modlitwa, Komunia Święta i zyskiwanie odpustów. Od dziś możemy zgłaszać w kancelarii Parafialnej - wypominki za naszych zmarłych.

Rodzinom od Numeru 351 - 370 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru 371 - 390.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Joanny Leśniak i Pani Zofii Kwaśnej.

Dla niewidomych

Początek strony