08Z033Lachowice 18.10.2009 roku

Mówimy do Chrystusa przez Maryję:
Bądź z nami w każdy czas.

Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
Po Mszy Świętej wieczornej - Nabożeństwo Różańcowe.

Dzisiejszą niedzielą w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny.
Przeżywać go będziemy pod hasłem - „ Aby mieli życie ”.
Niedziela Misyjna, którą w tym roku Kościół powszechny solidarnie przeżywa 18 października, jest wołaniem, aby dar Ewangelii dotarł do wszystkich ludzi, którzy nie znają Chrystusa, a tych wciąż jest bardzo dużo. Światowy Dzień Misji jest, więc wspólnym startem do modlitwy w intencji tych, którzy czekają na Dobrą Nowinę i tych, którzy są posłani przez Kościół jako misjonarze i misjonarki. Obowiązek misyjnej współpracy jest powszechny, ponieważ misje są sprawą wiary i dotyczą wszystkich ochrzczonych. Nie zapominajmy o modlitwie o powołania w młodych Kościołach i pomocy materialnej na wychowanie nowych kapłanów, któremu patronuje Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła. Niech dar modlitwy sięga także do 95 krajów świata, gdzie trudzi się blisko 2150 polskich misjonarzy. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień.
Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności.
Matka Boża w swych objawieniach i wielu Świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw.
Codziennie gromadzimy się w naszej świątyni na nabożeństwach różańcowych o godzinie 17.30
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W dniu dzisiejszym przypada święto świętego Łukasza, Ewangelisty.
Święty Łukasz jest patronem Służby Zdrowia.
We wtorek - Uroczystość Świętego Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
W środę - wspomnienie Świętego Jakuba Strzemię, biskupa.
W przyszła niedzielę przypada Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego.
Składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej świątyni.

Dziś i przez cały tydzień możemy zgłaszać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych.

Rodzinom od Numeru 371 - 390 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru 391 - 410.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Jana Leśniaka i Pani Zofii Gustof.
W przyszłą niedzielę (25 - października) zmiana czasu z letniego na zimowy.
Msze Święte wieczorne będą o godzinie 17.00

Dla niewidomych