07279Lachowice, dnia: 15 listopada 2009 roku

Pragnienie, by żyć lepiej,
nie jest niczym złym,
ale błędem jest styl życia,
który wyżej stawia dążenie do tego,
by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć,
nie po to aby bardziej być,
lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności.

Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.

O godzinie 16.30 - Nabożeństwo wypominkowe za naszych zmarłych parafian. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie świętego Alberta wielkiego, biskupa i doktora kościoła.

Jurto, we wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia, modlimy się za Polonię Zagraniczną i jej Duszpasterzy. W szczególny sposób pamięcią obejmujemy Rodaków, zwłaszcza naszych bliskich, którzy żyją gdzieś w świecie, poza granicami Ojczyzny.

W sobotę, 21 listopada, wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

Małymi krokami zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek - święta Elżbieta Węgierska.
W środę - błogosławiona Karolina Kózkówna.
W czwartek - błogosławiona Salomea zakonnica.
W piątek - święty Rafał Kalinowski.
W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego.
Po Mszy Świętej o godzinie 7.00 - rano Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Rodzinom od Numeru: 41 - 50 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 51 - 60

Dzisiejsza składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże:
Pana Józefa Żywczaka i Pana Kazimierza Sobańskiego.

Dla niewidomych