0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

jesus-christ-king-0205Lachowice, dnia: 22 listopada 2009 roku

 

 

Na początku trzeciego tysiąclecia,  
odnawiając swą nadzieję
na ostateczne nadejście Królestwa Bożego,
przygotowując je dzień po dniu
we własnym wnętrzu,
w środowisku społecznym,
którego część stanowimy,
jak również w historii świata.
Jan Paweł II.

 

 

Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
O godzinie 16.30 - Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.

Dziś w ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego obchodzimy: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
To ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Kończąc roczny cykl niedziel - Kościół Oblubienica Chrystusa wybiega w swej liturgii naprzeciw Chrystusa, przychodzącego w majestacie i chwale Króla i Pana, który pragnie nas przenieść do swego Królestwa. Niech Jego panowanie, Jego Królestwo przeniknie nasze życie we wszystkich wymiarach. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 10.15 - wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, i akt zawierzenia siebie, kościoła i świata Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Święta Cecylia jest patronką muzyki kościelnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • W poniedziałek, święty Klemens I, papież i męczennik.

  • We wtorek - święty Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

  • W środę - błogosławiona Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza - Franciszka Siedliska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu - nazaretanek, które otoczyły opieką ludzi biednych, chorych, samotnych i niepełnosprawnych, zajęły się wychowaniem dzieci zaniedbanych i samotnymi matkami, broniąc życia nienarodzonych.

Czas przygotować się do Adwentu - okresu radosnego i pobożnego ocze­kiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od Numeru: 51 - 60 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 61 - 70.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Józefy Kapała i Pani Marii Chrząszcz.

Dla niewidomych

Początek strony