im_1_128Lachowice, dnia: 10 - stycznia 2010 roku.

Chrzest Chrystusa jest pierwszą tajemnicą światła
dla Maryi i dla całego Kościoła.
Niech będzie też światłem na drodze każdego chrześcijanina.

Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godności przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.

Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

Trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”.
Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:
W poniedziałek - od godz. 14.00 - Od mostu Banasiowego do Państwa Guzików.
We wtorek - od godz. 14.00 - Karówka i Lasiki do szkoły.
We środę - od godz. 14.00 - Grzesice od Państwa Adamków do Państwa Baców.
We czwartek - od godz. 14.00 - Od Państwa Majewskich i Świerkoszów do Państwa Bogaczów.
W piątek - od godz. 9.00 - Podgronie i Zagródki.
W sobotę - od godz. 14.00 - Od Państwa Głodów do Państwa Jędrzejaków i Kubasiaków.

W przyszłą niedzielę, 17 stycznia, rozpoczniemy obchody Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego.
Po Mszy Święte o godz. 7.00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej od 20 lat pomaga potrzebującym. Pomóżmy jej działać, przekazując 1 % podatku na utrzymanie jej placówek. Ze strony www.pit.caritas.pl każdy może pobrać bezpłatny program do rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Przekazanie jednego procentu podatku dla Caritas nic nas nie kosztuje, a mamy pewność, że pieniądze nie zostaną zmarnowane, tylko wykorzystane na pomoc najuboższym.

Rodzinom od Numeru: 131 - 140 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 141 - 150.

W przyszłym tygodniu odmówią Różaniec w kościele Róże:
Pani Anny Leśniak i Pani Ireny Skubel.

Dla niewidomych