ChomikImageLachowice, dnia: 17 – stycznia 2010 Roku.

Wypłyń na głębię!
Zawierz Chrystusowi, pokonaj słabość i zniechęcenie, i na nowo wypłyń na głębię!
Odkryj głębię własnego ducha.
Wniknij w głębię świata.

Dziś Dzień Judaizmu w kościele katolickim w Polsce.

W dniach od 18 – 25 stycznia modlimy się w sposób szczególny o jedność, zwłaszcza wśród chrześcijan. „nie możemy się zamknąć wobec prawosławnych, protestantów czy przedstawicieli innych wyznań chrześcijańskich, ale musimy być otwarci na tych, którzy mają dobrą wolę i żyją Ewangelią i Chrystusem”. Hasłem tegorocznego tygodnia Ekumenicznego są słowa: „ Wy jesteście tego świadkami ”. W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, można uzyskać odpust zupełny za podjęcie jakichś funkcji w jego celebracji i uczestnictwo w jego zakończeniu.

W świątecznym okresie naszej szczególnej tęsknoty za bliskimi obchodzimy dziś Dzień Migranta i Uchodźcy. To również dzień członków naszych rodzin, którzy z walizkami na kółkach przemierzają płyty lotniskowe, ulice i place obcych miast.

W czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a zaraz w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek – święty Józef Sebastian Pelczar.
W czwartek – święta Agnieszka, dziewica i męczennica.

W TYM TYGODNIU DOKOŃCZENIE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W PARAFII:
Jutro – od godziny 14.00 – Mącznianka i dokończenie Mącznego.
We wtorek – od godziny 14.00 – Rodziny w Rynku.

Rodzinom od Numeru 141 – 150 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru 151 – 160.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Skubel i Pani Michaliny Kwaśnej.

W przyszła sobotę 23 – stycznia po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie się opłatkowe spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

Centrum „Nie lękajcie się!” rozpoczęło akcję rozprowadzania w parafiach Archidiecezji Krakowskiej pamiątkowych medali Centrum Jana Pawła II z wizerunkiem Ojca Świętego. Pozłacany medal stanowi cegiełkę na budowę Centrum. Zachęcamy do zakupu tych pamiątkowych medali - cegiełek na budowę Centrum Jana Pawła II z wizerunkiem Ojca Świętego. Dochód ze sprzedaży medali przeznaczony jest na budowę Centrum Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach.
Koszt medalu wynosi 20 zł.

Dla niewidomych