ChomikImage.aspxLachowice, dnia: 24 stycznia 2010

Kościół to Chrystus żyjący w nas wszystkich.
Chrystus jest winnym krzewem,
A my latoroślami.
On jest fundamentem,
A my żywymi kamieniami.

Dzisiaj kończy się oktawa Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

Dziś przypada wspomnienie świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła.

Jutro - święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Wspominając to święto, na pierwszym miejscu prosimy o łaskę Pana, aby również nas, chociaż trochę zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy, na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• We wtorek - święty Tymoteusz i Tytus, uczniowie Świętego Pawła Apostoła, znani z listów Apostoła Narodów, biskupi, obaj ponieśli śmierć męczeńską.
  • W środę - Błogosławiony Jerzy Matulewicz, biskup, reformator zakonu Marianów.
  • W czwartek - Święty Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, wybitny uczony, twórca systemy filozoficznego i teologicznego.

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Haiti.

Rodzinom od Numeru: 151 - 160 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz, za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 161 - 180.

W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się spotkanie opłatkowe księży z Dekanatu Sucha Beskidzka z J.E.Ks. Bp. Janem Szkodoniem. O godzinie 15.00 - w kościele odbędzie się Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Wiernych, którzy by pragnęliby w tym Roku Kapłańskim pomodlić się w intencji księży, serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo.

W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani zofii Gałuszka i Pani Joanny Leśniak.

Dla niewidomych