28Lachowice, dnia: 31 stycznia 2010 roku

Drodzy młodzi, nie ulegajcie fałszywym iluzjom i przelotnym modom, które nie rzadko pozostawiają tragiczną pustkę duchową!
Odrzućcie pokusę pieniądza, konsumpcyjnego życia i podstępnej przemocy, które niekiedy lansują środki przekazu.

We wtorek 2 lutego, będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego.
Zgodnie z żydowskim prawem 40 dni po urodzeniu Jezusa Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, by je przedstawić Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną poświęcone, i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie Światłości Narodów. Msze Święte będą: 7.00 - 10.15 - 17 00 - w kaplicy na Kralach o godzinie 16.00

W święto Ofiarowania Pańskiego na Msze Świętą o godzinie 10.15 - prosimy, by matki, które urodziły dzieci w ubiegłym roku, przyniosły je do kościoła i ofiarowały Bogu.

Jednocześnie od 1997 roku 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech też nie zabraknie z naszej strony wsparcia materialnego dla wielu borykających się z trudnościami klasztorów i domów zakonnych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
Wspominamy w ten dzień ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa. We wspólnej modlitwie prosimy o nowe i święte powołania do kapłaństwa. W pierwszy piątek miesiąca chcemy wypełnić prośbę Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w pierwszą sobotę czcimy Matkę Najświętszą. Spowiedź Święta w czwartek i w piątek od godziny 16.00

W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

• W środę, 3 lutego - świętego Błażeja, patrona wstawiającego się za cierpiącymi na choroby gardła. Tego dnia na zakończenie Mszy Świętej będziemy mogli przyjąć specjalne błogosławieństwo gardła za przyczyną tego świętego;
  • W piątek, 5 lutego - świętej Agaty, męczennicy sycylijskiej z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół;
  • W sobotę, 6 lutego - świętego Pawła Miki i towarzyszy, męczenników japońskich. Niech ich modlitwa przyczyni się do rozkwitu chrześcijaństwa w Azji oraz do zaprzestania prześladowań Kościoła w Chinach.

W piątek o godzinie 16.00 - w Domu Katolickim odbędzie się spotkanie Kółka Różańcowego Dzieci.

W przyszłą niedzielę w Domu Katolickim od godziny 11.00 do 13.00 - odbędzie się akcja poboru krwi. Liczymy na liczny udział naszych Parafian, którzy taką postawą dadzą wymowne i konkretne świadectwo miłości bliźniego.

Rodzinom od Numeru: 161 - 180 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 181 - 190.

W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Zofii Kwaśnej i Pana Jana Leśniaka.

Znaczne spadki temperatur stwarzają poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych, a także nietrzeźwych. Bardzo prosimy o pomoc i wrażliwość sąsiedzką, która może komuś uratować życie. Nie przechodźmy obojętnie obok osób, które są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo podczas mrozów. Należy zawiadomić Straż Miejską lub policję za każdym razem, kiedy widzimy osobę leżącą na ulicy lub na ławce, kiedy wiemy o ubogich sąsiadach przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Na terenie Małopolski istnieje wiele placówek, które udzielają pomocy takim ludziom. Oni naprawdę nie muszą stać się ofiarami mrozu. Niskie temperatury to także zagrożenie dla zwierząt. Okażmy się odpowiedzialni i pomóżmy im przetrwać zimę, gdyż zwierzęta czasami są bardziej bezbronne niż ludzie.

Dla niewidomych