im_1_234Lachowice, dnia: 2 - maja 2010 roku

W tym jakże szczególnym miesiącu,
biegnijmy do przydrożnych kapliczek,
klęknijmy w domu przed Jej Wizerunkiem,
pójdźmy wreszcie na nabożeństwo, aby wyśpiewać Jej Litanie,
czyli nazwać Ją Najpiękniejszymi Imionami jakie istnieją,
bo Ona taka jest : najczulsza Matka, Przyjaciółka,
zawsze się wstawia za Swymi Dziećmi do Swego Syna,
a Jezus Jej nie odmawia, bo On Ją bardzo kocha...Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu, dziś także zmiana tajemnic różańcowych. Piąta niedziela wielkanocna wprowadziła nas w maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Ożywmy w tym miesiącu nasze dziecięce oddanie Matce Jezusa, odmawiając Litanię loretańską podczas nabożeństw majowych czy też indywidualnie, bądź w gronie sąsiadów.

Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego Narodu do Maryi. Msze święte będą jak w każda niedzielę. W trym dniu obchodzimy też święto Polonii i Polaków za granicą. Pamiętajmy w naszych modlitwach o bliskich, którzy z różnych przyczyn musieli wyjechać, prośmy też w intencji duszpasterzy i sióstr zakonnych, którzy pracują wśród Polonii.

W czwartek, 6 maja przypada pierwszy czwartek miesiąca, kiedy to wspominamy ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa. Zatrzymajmy się tego dnia na modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 7 maja obchodzić będziemy pierwszy piątek miesiąca. Jest to dzień przebłagania, zwłaszcza przez przyjęcie Komunii świętej wynagradzającej za grzechy nasze osobiste oraz całego świata. Spowiedź święta pierwszopiątkowa w czwartek i w piątek od godziny 17:00.

W tym tygodniu patronują nam:

• we wtorek, 4 maja - święty Florian, męczennik z początku IV wieku. Jest patronem strażaków, hutników, Królewskiego Krakowa i archidiecezji katowickiej;
  • w czwartek, 6 maja - święci apostołowie Filip i Jakub;
  • w sobotę, 8 maja - święty Stanisław, męczennik, Patron Polski.

W przyszłą niedzielę 9 - maja w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać radosną Uroczystość Pierwszej Komunii świętej dzieci z klasy drugiej.
Nabożeństwo Pierwszej Komunii świętej rozpocznie się o godzinie 10:00. Jest to czas szczególnie ważny w życiu naszej parafii i naszych rodzin. Dołóżmy wszelkich starań, aby z tej uroczystości wyeliminować wszystko, co jest jej niegodne. Rodzice! Prosimy was najusilniej: stwórzcie w waszych rodzinach i domach atmosferę religijną, pomóżcie dzieciom w skupieniu przygotować się do spowiedzi i Komunii świętej i idźcie z nimi do Komunii świętej. Spowiedź święta dzieci z klasy drugiej i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00. W tym tygodniu dzieci z klasy drugiej przyjdą na ostatnie przygotowania liturgiczne, do kościoła we środę i w piątek na godzinę 16:00.

W najbliższy wtorek tj. 4 - maja 2010 pielgrzymujemy na Wawel do grobu Świętego Stanisława BM. O godzinie17:30 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp. Jana Szkodonia w asyście Księży Proboszczów z Parafii Dekanatu Sucha Beskidzka, którym patronuje Święty Stanisław BM. I my mamy zaproszenie, zachęcamy i zapraszamy wszystkich chętnych parafian do indywidualnego pielgrzymowania. To również dobra okazja do modlitwy przy grobie śp. Prezydenta RP i Jego małżonki.

Rodzinom od Numeru: 331 - 340 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 341 - 350.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Heleny Mikołajczyk i Pani Anny Leśniak.

Państwu Pacygom, składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać za zakupienie dla naszego kościoła, wielofunkcyjnego przemysłowego odkurzacza.

W piątek o godzinie 17:00 - w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli śp. +Marian Biegun, +Maria Ćwiertnia. Rodzinom tych zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Na nowy tydzień wzajemnej życzliwości życzymy wszystkim Szczęść Boże

Dla niewidomych