KS_031_4836850fc8d59Lachowice, dnia: 9 - maja 2010 roku.

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie,
tak niegdyś powiedział Pan Jezus do Apostołów.
To było wspaniałe zaproszenie.
Pan Jezus kochał dzieci i chciał,
aby były blisko Niego.
Wiele razy błogosławił im,
a nawet stawiał je starszym za wzór.
Mówił, że Królestwo Boże należy do takich,
którzy stają się podobni do tych najmniejszych.
Oczywiście nie znaczy to,
że ludzie dorośli mieliby na nowo stać się dziećmi,
ale że ich serca powinny być czyste,
dobre i ufne, że powinny być pełne miłości.

W naszej Wspólnocie Parafialnej przeżywamy dziś radosną Uroczystość Pierwszej Komunii świętej dzieci z klasy drugiej. Módlmy się za te dzieci i za ich rodziców, aby przez całe życie wytrwały w wierności Chrystusowi i były Apostołami Eucharystii. Dołóżmy starań, aby ta Uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszych domach była uroczystością godną ludzi wierzących w Boga i odpowiedzialnych za młode pokolenie Polaków.

Jutro rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje, tak zwane Dni Krzyżowe. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Oprócz Eucharystii sprawowanej w kościele udamy się procesyjnie o godzinie 6 30 - do krzyża i tam będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i siły dla ciężko pracujących.

Wciąż trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

W czwartek, 13 maja, przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem. Wspomnijmy też dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na Placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku - kiedy próbowano zabić papieża Jana Pawła II. Dziękujmy Pani Fatimskiej za ocalenie papieża i prośmy o opamiętanie dla terrorystów.

W przyszłą niedzielę 16 - maja na Mszy świętej o godzinie 10.15 - dzieci z klasy trzeciej będą uroczyście obchodzić pierwszą rocznicę Komunii świętej. W piątek o godzinie 16.30 - odbędzie się w kościele przygotowanie liturgiczne dla tych dzieci.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • W piątek, 14 maja - święty Maciej, apostoł, wybrany do grona Dwunastu na miejsce Judasza. Jest on patronem między innymi budowniczych, kowali, cieśli, cukierników i rzeźników, także oręduje za małżeństwami pragnącymi potomstwa.
Rodzinom od Numeru: 341 - 350 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 351 - 360.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec kościele Róże: Pani Heleny Mikołajczyk i Pani Ireny Skubel.

Dla niewidomych