KS_002_4be3d316402b7Lachowice, dnia: 16 - maja 2010 roku

„Zaświtał blaskiem promiennym
Przez wszystkich dzień upragniony,
Bo Chrystus, świata nadzieja,
Wstępuje w niebo wysokie”.

Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary.

Dziś dzieci z klasy trzeciej na Mszy świętej o godzinie 10.15 - będą uroczyście obchodzić pierwszą rocznicę Komunii świętej.

W tym tygodniu patronują nam:
Dziś - święty Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik, patron Polski.
We wtorek - święty Jan I, papież i męczennik.
W czwartek - święta Bernardyna ze Sieny.
W piątek - święty Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej o godz. 7 00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Przez kolejne majowe dni razem z Maryją modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w Dzień Zielonych Świąt. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy także modlitwę do Ducha Świętego. Włączmy się licznie w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

W przyszłą niedzielę 23 - maja, będziemy gościli w naszej wspólnocie parafialnej Księdza diakona i alumnów z naszego Seminarium Duchownego w Krakowie, którzy włączą się w dzieło duszpasterstwa Powołań. Na każdej Mszy świętej wygłoszą słowo Boże a o godzinie 16.00 - w Domu Katolickim, spotkają się z ministrantami, lektorami, oraz grupą apostolską, kółkiem różańcowym. Będziemy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.

Rodzinom z od Numeru: 351 - 360 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 361 - 370.

W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Michaliny Kwaśnej i Pani Zofii Gałuszka.

Dla niewidomych