im_1_17Lachowice, dnia: 23 - maja 2010 roku

"Duch Święty jest darem,
który przychodzi do serca ludzkiego wraz z modlitwą.
W modlitwie objawia się On przede wszystkim jako Dar,
"przychodzi bowiem z pomocą naszej słabości".
(...) Duch Święty nie tylko sprawia że się modlimy,
ale prowadzi nas wewnętrznie na modlitwie,
uzupełniając naszą nieumiejętność modlenia się.
Jest On obecny w naszej modlitwie
i nadaje ludzkiej czynności modlenia się Boski wymiar.
(...) Modlitwa staje się za sprawą Ducha Świętego
coraz dojrzalszym wyrazem nowego człowieka,
który przez nią uczestniczy w życiu Boga.
Naszej trudnej epoce szczególnie
potrzebna jest modlitwa" - Jan Paweł II

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy niedzielę powołań. Gościmy w naszym kościele alumnów  z  Krakowskiego Seminarium Duchownego.

Dziś dopełnia się radość świąt Zmartwychwstania Pańskiego, gdy cały Kościół przeżywa uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech moc Ducha Ożywiciela napełnia nas każdego dnia naszej wędrówki.

Jutro w poniedziałek (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), Kościół obchodzi święto Maryi, Matki Kościoła.
Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie wraz z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą zaczęli głosić Ewangelię. Msze Święte będą o godzinie: 7:00 - 10:15 - i o godz. 18:00. W kaplicy na Kralach o godzinie: 17:00.

Przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych. Weźmy w nich udział i przedstawiajmy Maryi wszystkie nasze ważne sprawy.

W środę 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Tego dnia otoczmy nasze mamy serdeczną życzliwością i modlitwą.

W tygodniu patronują nam:

• W środę, 26 maja - święty Filip Nereusz, wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych.
  • W sobotę, 29 maja - święta Urszula Ledóchowska, zakonnica, wychowawczyni dziewcząt, zwana apostołką uśmiechu.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało prosimy:

• Ołtarz - 1 - Przed Domem Państwa Kubielasów - Rodziny od Numeru: 1 - 20
  • Ołtarz - 2 - Przed Domem Strażaka - Rodziny od Numeru: 21 - 40
  • Ołtarz - 3 - Przed Domem Katolickim - Rodziny od Numeru: 41 - 60
  • Ołtarz - 4 - Przy Kościele - Rodziny od Numeru: 61 - 80
W przyszłą niedzielę 30 - maja w kościele na Jasnej Górce o godzinie: 13:30 - zostanie odprawiona Msza święta w intencji o opiekę Matki Najświętszej nad całą naszą parafią.

Rodzinom od Numeru: 361 - 370 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 371 - 390.

W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Joanny Leśniak i Pani Zofii Kwaśnej.

Dla niewidomych