JerzyLachowice, dnia: 6 – czerwca 2010 roku

Modlę się za księdza Jerzego Popiełuszkę,
a jeszcze bardziej się modlę o to,
ażeby z tej śmierci wyrosło dobro,
tak jak z Krzyża zmartwychwstanie...
Niech ta śmierć będzie źródłem nowego życia – Jan Paweł II

W liturgii Kościoła powraca dziś kolor zielony, oznaczający okres zwykły. W dalszym ciągu będzie nam towarzyszyła lektura Ewangelii według świętego Łukasza. Dziś słyszeliśmy w niej polecenie Jezusa skierowane do zrozpaczonej z powodu śmierci syna kobiety: „nie płacz”. Polecenie to odnosi się do każdego z nas. „Nie płacz”, bo Jezus zmartwychwstał i jeśli jesteś z Nim zjednoczony,  ty także zmartwychwstaniesz, a więc przejdziesz ze śmierci do życia,  z upadku do powstania, z trudności i smutku do prawdziwej radości.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy świętej, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Na Placu Piłsudskiego w Warszawie o godzinie 11:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta beatyfikacyjna księdza Jerzego Popiełuszki. Po jej zakończeniu relikwie księdza Jerzego zostaną procesyjnie przeniesione  do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Za wstawiennictwem księdza Jerzego, módlmy się dziękując Panu Bogu za to, że byli ludzie, którzy ukochali Ojczyznę ponad wszystko, tak jak ksiądz Jerzy. Ksiądz Jerzy Popiełuszko jest dany Kościołowi, narodowi i całemu światu, jako nasz orędownik przed Bogiem. Jego wędrówka ku krzyżowi zaowocowała świętością. Na tym polega naśladowanie Chrystusa. Jezus nie odkupił świata słowami, ale swoją ofiarą. Modlitwy o beatyfikację księdza Jerzego zostały wysłuchane – „z tej śmierci wyrosło dobro, tak jak z krzyża zmartwychwstanie.” – słowa Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziś po każdej Mszy świętej, zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Trwają nabożeństwa czerwcowe. Włączmy się do tej modlitwy wielbiącej Boże Serce.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, procesja, błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków i ziół.

W najbliższy piątek, 11 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wyznaczona jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy tego dnia o modlitwach zwłaszcza za tych księży, z którzy posługi sakramentalnej korzystamy i którzy są naszymi przewodnikami na drodze do zbawienia.

Najbliższa sobota, 12 czerwca, będzie poświęcona Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Uczcijmy Tę, która jest wzorem miłości do Boga i ludzi.

W tym tygodniu patronują nam:

• We wtorek, 8 czerwca – święta Jadwiga Królowa, szczególnie wrażliwa ma los ubogich, odnowicielka Akademii Krakowskiej.
  • W czwartek, 10 czerwca – święty Bogumił, biskup gnieźnieński.

W przyszłą sobotę odbędzie się XVIII Pielgrzymka Młodzieży Katechizowanej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie o godzinie 10:00.

Rodzinom od numeru: 391 do 420 oraz rodzinom od numeru: 1 do 10 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.  W tym tygodniu prosimy  o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodziny od numeru: 11 - 20.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Jerzego Kubieńca i Pani Janiny Kubieniec.

Dla niewidomych