im_1_3344Lachowice, dnia: 20.06.2010 roku.

Świat jest darem Boga Stwórcy, który
Jest Miłością, a człowiek-stworzenie
Jest powołany do tego,
Aby był roztropnym
I odpowiedzialnym gospodarzem
W świecie natury,
A nie jego bezmyślnym niszczycielem

Ciągle trwa czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

W czwartek, 24 czerwca obchodzić będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.

W piątek 25 czerwca - zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
W tym dniu o godzinie 8:00 - rano Msza Święta dla wszystkich dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Niech pełne uczestnictwo w tej Mszy Świętej - rodziców, dzieci i młodzieży, będzie tym pięknym akcentem wieńczącym trud całorocznej pracy. Z Bogiem rozpocznijmy nowe wakacje. Niech będą one dla nas czasem zbliżenia się do Boga i okazją do pogłębienia naszej wiary.

Informujemy, że Spowiedź Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, będzie w następującym porządku:

• W środę - od godziny 16:00 dla klas II - III - IV
  • W czwartek - od godziny 16:00 dla klas V - VI i młodzieży
U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • W poniedziałek, 21 czerwca - święty Alojzy Gonzaga, jezuita oddany całym sercem posłudze chorym. Polecajmy mu w modlitwie ludzi chorych i cierpiących.

Jutro - Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy świętej o godzinie 7:00 rano. Mszy świętej wieczornej nie będzie.

Rodzinom od Numeru: 21 - 30 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 31 - 40.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Anny Baca i Pani Stanisławy Bałazy.

Dla niewidomych